Všeobecné informace

Bosch získal ceny za inovaci na veletrhu Automechanika 2002
Oceněna byla lišta stěrače „Aerotwin“ a elektrohydraulická brzda SBC.

Bosch získal dvě ceny v celkem osmi soutěžních kategoriích, z toho jednu hlavní cenu při letošním udělování Inovačních cen Automechanika. První místo v kategorii „Autopříslušenství“ bylo přiděleno společnosti Bosch za inovaci systému bezkloubové lišty stěrače „Aerotwin“. Společně s automobilkou Daimler-Chrysler získal Bosch první cenu v kategorii „Autodíly“ za společně vyvinutý elektrohydraulický brzdový systém SBC (Sensotronic Brake Control). Jde o vůbec první systém „brake by wire - brzdy po drátě“ na světě.
Porota, která uděluje Inovační ceny Automechanika, je tvořena specializovanými novináři, reprezentanty výrobců a poprodejními experty. Porotci rovněž nominovali brzdný systém SBC na jednu ze tří hlavních cen veletrhu. K vyhlášení oceněných společností došlo oficiálně 17.září při zahajovacím ceremoniálu veletrhu Automechanika ve Frankfurtu nad Mohanem.
Porota při ocenění stěračů „Aerotwin“ zdůraznila, že maximalizují kvalitu stírání, mají delší životnost a jsou výrazně méně hlučné než tradiční automobilové stěrací systémy. U elektrohydraulického brzdového systému SBC zase porota ocenila bezpečnost a pohodlí. Úmysl řidiče brzdit registruje senzor, který přenese povel elektricky (by wire) dále. Na základě těchto signálů SBC kalkuluje potřebnou brzdnou sílu pro každé kolo zvlášť.

Na tomto prestižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem byly Inovační ceny Automechanika uděleny v roce 2002 již počtvrté. Poctěny byly vynikající výrobky z dodavatelské sféry podle toho, jaký přinášejí zákazníkům užitek, jaký mají inovační náboj a jak ovlivňují celý mezinárodní automobilový průmysl. Bosch obdržel Inovační cenu Automechanika již v roce 1998 společně s asociací ASA.

PI3916 - září 2002

*)  Obrázky ve formátu JPEG otevřené v prohlížeči mohou být uloženy na pevný disk stisknutím pravého tlačítka myši na ploše obrázku a výběrem "Uložit obrázek jako...", popř. "Save Image as".


Skok na vrchol stránkynahoru