Elektrické nářadí

Profesionálové volí nářadí své úrovně:
Kombinované vrtací kladivo a sekací kladivo Bosch v pětikilogramové třídě

Nové kombinované vrtací kladivo Bosch GBH 5-40 DE a nové sekací kladivo Bosch GSH 5 E byly vyvinuty pro maximální výkon v kategorii pětikilogramových kladiv s využitím simulační techniky na počítači. Inženýři firmy Bosch dolaďovali virtuální prototypy již na monitoru pro dlouhou životnost a vysoký výkon. Tento postup se osvědčil a přinesl při zatěžkávacích testech výsledky, které skutečně oslnily. Kladiva nyní pracují i v nadaci „Člověk v tísni“ při odstraňování následků letošních povodní.

Robustní konstrukce vydrží i velmi hrubé zacházení známé z každé stavby: uzavřený plášť z hliníkového tlakového odlitku, integrované olejové mazivo a silné motory s příkonem 1100 wattů jsou důležitým předpokladem pro robustnost a o 30 % delší životnost ve srovnání s konkurenčními modely. To potvrzují četné zátěžové zkoušky.

Kombinované vrtací kladivo Bosch GBH 5-40 DE disponuje energií úderu 2 až 8,5 Joulu a velmi vysokými pracovními výkony pro práci v betonu. Jestliže uživatel odpojí vrtací funkci a přepne přístroj do sekacího režimu, vzroste maximální energie úderu u práce se sekáčem až na 10 Joulů. Velmi vysoká energie úderu může být optimálně elektronicky přizpůsobena úkonu a materiálu. Inovace přinesla patentované „relativní nastavení otáček“ na elektronické bázi. Jestliže je přístroj odpojen od sítě, nastaví se stroj automaticky opět na nejvyšší příklepovou intenzitu. Takové řešení má zabránit tomu, aby uživatel při příštím použití pracoval s nesprávným nastavením nástroje.
Kladivo je vybaveno milonkrát osvědčenými komponenty, jako je systém Vario Lock (variabilní nastavené sekáče do optimální pracovní polohy), servisní displej ( světelná signalizace, která informuje uživatele o nutnosti výměny uhlíků již 8 pracovních hodin předem, než se přístroj zastaví), bezpečnostní spojka (ochrana proti přetočení kladiva při záseku vrtáku v armovacím železe), aktivní tlumení vibrací na rukojeti apod.
Kladivo Bosch GBH 5-40 DE se prodává do konce roku 2002 v akční nabídce s atraktivní zimní bundou v kufru za doporučenou prodejní cenu 26.890,-Kč vč. DPH.

Sekací kladivo Bosch GSH 5 E je vybaveno stejnou elektroniku jako model GBH 5–40 DE. Olejové mazivo a robustní konstrukce jsou i u něj zárukou mimořádně dlouhé životnosti. S maximální energií úderu 12 Joulů přináší špičkové výkony při sekání. Dvoustupňový patentovaný systém tlumení vibrací (Vibration Control) snižuje otřesy o 50 %, a umožňuje tak příjemnou práci.
Kladivo Bosch GSH 5 E se prodává do konce roku 2002 v akční nabídce s atraktivní zimní bundou v kufru za doporučenou prodejní cenu 24.190,-Kč vč. DPH.

Aby se zabránilo zlomení kabelu i v extrémních pracovních podmínkách, vybavil Bosch nová kladiva patentovanou průchodkou. Snadno odnímatelný servisní kryt slouží k jednoduché výměně uhlíků a připojovacího kabelu.

Na oba popisované modely kladiv Bosch platí záruka 24 měsíců.

Poradenská linka Bosch: +420-261300482
Servisní linka Bosch: +420-261300565

Další informace Vám rádi poskytneme:
Ing. Jan Němec / jan.nemec@cz.bosch.com

PI2900 - září 2002

Informace v němčině Informace v angličtině

*)  Obrázky ve formátu JPEG otevřené v prohlížeči mohou být uloženy na pevný disk stisknutím pravého tlačítka myši na ploše obrázku a výběrem "Uložit obrázek jako...", popř. "Save Image as".


Skok na vrchol stránkynahoru