Všeobecné informace

Dětem zaměstnanců Robert Bosch, spol. s r.o. se otevírá firemní mateřská škola
Celkem 22 míst pro děti zaměstnanců závodu v Českých Budějovicích

 • Zrekonstruovaná budova MŠ v Českých Budějovicích zahajuje 1. září provoz
 • Českobudějovický závod podporuje návrat žen do zaměstnání

  České Budějovice – V pátek 1. září bude zahájen provoz mateřské školy, která disponuje třídou pro děti zaměstnanců společnosti Robert Bosch, spol. s r.o. Budova sídlící na adrese A. Trägera 44, České Budějovice prošla složitou a nákladnou rekonstrukcí, na které spolupracovala společnost Robert Bosch s magistrátem města. Zrekonstruovaná školka, ve které je nově třída s 22 místy pro děti zaměstnanců závodu, nabízí moderní vybavení včetně zahrádky s řadou herních prvků jako např. lanová pyramida, prolézačka ve tvaru lodě atd. Školka bude také disponovat vlastní kuchyní.

  Firemní školka postupuje podle schváleného školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání a lze v ní umístit i dítě mladší 3 let. „Jsem opravdu rád za úspěšné dokončení tohoto projektu. Firma chce tímto krokem umožnit profesní rozvoj ženám, které se rozhodnou k návratu do zaměstnání a dalšímu kariernímu růstu,“ komentoval Kai Frericks, obchodní ředitel Robert Bosch, spol. s r.o., České Budějovice. Jednotlivé aktivity školky je možné rozšířit i o další zájmové činnosti nad rámec povinného vzdělávání jako např. výuka cizích jazyků nebo výtvarné a hudební kroužky. „Děti, které zajímá technika, se zde budou moci učit a dále rozvíjet. Některé z nich mohou navázat první vztah k naší firmě,“ doplňuje Václav Pixa, technický ředitel Robert Bosch, spol. s r.o., České Budějovice.

  Robert Bosch České Budějovice
  Českobudějovická společnost Robert Bosch, spol. s r.o. v současnosti zaměstnává již přes 4 000 zaměstnanců. Vyrábějí se zde komponenty do osobních a v poslední době nově i nákladních automobilů, jako např. systém DNOX pro vstřikování močoviny do dieselových výfukových plynů zajišťující snižování emisí, nádržové čerpadlové moduly či plynové pedály. Od roku 2013 pokračuje trend navyšování objemu výroby a vývojových prací s čímž souvisí stále trvající potřeba náboru nových pracovníků, zejména vysokoškolsky technicky vzdělaných. Výrobní závod pravidelně získává ocenění pro nejlepšího zaměstnavatele regionu, umisťuje se v soutěži Exportér roku, a má na kontě i další ocenění související se samotnými výrobními systémy či kvalitou hodnocenou zákazníky. V roce 2016 získal cenu Investor roku.

  Kontakt pro novináře:
  Kristina Žofková
  Tel.: +420 261 300 626
  E-Mail: kristina.zofkova@cz.bosch.com

  Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2016 zaměstnával 8 500 pracovníků. Konsolidovaný obrat v roce 2016 dosáhl 786 milionů eur* a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 1,87 miliardy eur. Bosch je v zemi zastoupen čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody a jedno opravárenské centrum.

  Více informací na www.bosch.cz a www.bosch.cz.

  Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 390 000 lidí (k 31. 12. 2016). Tržby firmy za rok 2016 dosáhly hodnoty 73,1 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 59 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 120 lokalitách po celém světě.

  Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.bosch-press.com, twitter.com/BoschPresse.

  PI 03 RBCB - srpen 2017


 • Skok na vrchol stránkynahoru