Všeobecné informace

Bosch a Daimler předvádějí parkování bez řidiče v reálných podmínkách
Světová premiéra v parkovací garáži muzea Mercedes-Benz

 • Automatizovaná parkovací služba založená na chytrém telefonu uvedena jako pilotní projekt v parkovací garáži muzea Mercedes-Benz
 • Bosch dodává infrastrukturu; automobilová technologie je od firmy Daimler
 • Parkování bez řidiče šetří čas a snižuje stres

  Stuttgart, Německo – Manuální parkování je nyní minulostí. V parkovací garáži muzea Mercedes-Benz ve Stuttgartu se díky firmám Bosch a Daimler automatizované parkování stalo skutečností. Pomocí povelu skrze chytrý telefon mohou nyní řidiči automaticky zaparkovat auta na přidělených místech, aniž by museli dohlížet na jejich pohyb. Automatizované parkování je důležitým mezníkem na cestě k autonomnímu řízení. Pilotní řešení v parkovací garáži muzea Mercedes-Benz je vůbec prvním světovým řešením založeným na infrastruktuře pro plně automatizovanou parkovací službu v reálných podmínkách, ať už s řidičem za volantem nebo bez něj. Od počátku roku 2018 budou mít návštěvníci v garážích muzea možnost zažít tuto pohodlnou službu na vlastní kůži a ušetřit čas, který by strávili parkováním.

  „Autonomní řízení se k nám blíží větší rychlostí, než si mnozí z nás uvědomují. Parkování bez řidiče v muzeu působivě demonstruje, o jak pokročilou technologii se jedná,“ řekl Dr. Michael Hafner, vedoucí vývoje automatizovaného řízení a aktivní bezpečnosti divize Cars společnosti Mercedes-Benz. „Díky využití infrastruktury inteligentních parkovacích garáží a jejich propojení s vozidly jsme dali parkování bez řidiče reálnou podobu mnohem dříve, než se očekávalo,“ řekl Gerhard Steiger, prezident divize Bosch Chassis Systems Control.

  Jako mávnutím kouzelného proutku: automatická jízda na parkovací místo a zpět
  Pomocí aplikace v chytrém telefonu si kdokoliv může zarezervovat vozidlo. Cesta začíná v okamžiku, kdy se vůz automaticky přesune do prostoru pro vyzvednutí. Vrácení vozu je stejně snadné: zákazník ho nechá na výstupním místě garáže a vrátí jej pomocí aplikace v chytrém telefonu. Jakmile inteligentní systém parkovací garáže vozidlo rozpozná, auto se rozjede a je navedeno na přidělené místo.

  Toto parkování bez řidiče je možné díky souhře mezi infrastrukturou inteligentních parkovacích garáží dodávanou firmou Bosch a automobilovou technologií Mercedes-Benz. Senzory nainstalované v parkovací garáži monitorují při navádění vozidla jízdní koridor a jeho okolí. Technologie ve vozidle bezpečným způsobem převádí příkazy od infrastruktury parkovací garáže v jízdní manévry a v případě potřeby vozidlo včas zastaví. Senzory pro infrastrukturu parkovacích garáží a komunikační technologie jsou od firmy Bosch. Daimler zajišťuje soukromou parkovací garáž muzea a pilotní vozidla. Společně s firmou Bosch definuje rozhraní mezi infrastrukturou a vozidlem a realizuje potřebné úpravy senzorové technologie a softwaru vozidel.

  První provozní schválení pro parkování bez řidiče na světě
  Po premiéře bude následovat intenzivní fáze testování a spouštění. Nad projektem od samého začátku dohlížely místní úřady – regionální správní úřad ve Stuttgartu a ministerstvo dopravy Bádenska-Württemberska – a odborníci z TÜV Rheinland (Technischer Überwachungs-Verein = Technické kontrolní sdružení), s cílem posoudit provozní bezpečnost technologie pro automatizované parkování a parkovací garáže. Možnost nabízení technologie parkování bez řidiče zákazníkům ještě čeká na konečné schválení ze strany regulačních orgánů a veřejnost bude moci využít automatizované parkování v parkovacích garážích muzea Mercedes-Benz vůbec poprvé na světě počátkem roku 2018. Díky tomu získá Bosch a Mercedes-Benz zkušenosti v tom, jak si uživatelé poradí s automatizovaným obslužným parkováním. Stávající parkovací garáže je také možné dodatečně vybavit infrastrukturální technologií. Pro provozovatele parkovacích garáží bude parkování bez řidiče znamenat efektivnější využití dostupných parkovacích míst: na stejném prostoru může být zaparkováno až o 20 procent více vozidel.

  Doplňující informace:
  www.bosch-connected-parking.com

  Kontakt pro novináře:
  Jörn Ebberg
  Tel.: +49 711 811-26223

  Mobility Solutions je největší obchodní oblastí Bosch Group. V roce 2016 dosáhly její prodeje částky 43,9 miliard eur, což odpovídá podílu 60 % na celkových tržbách skupiny. Díky tomu je Bosch Group jedním z největších dodavatelů automobilového průmyslu. Mobility Solutions nabízí mimořádné kompetence ve třech hlavních oblastech mobility – automatizace, elektrifikace a síťové propojení – a svým zákazníkům nabízí řešení mobility založené na celostním přístupu. Mezi hlavní obchodní oblasti patří: vstřikovací technika a vedlejší agregáty pro spalovací motory, rozmanitá řešení pro elektrifikaci pohonu, bezpečnostní systémy pro automobily, asistenční systémy a funkce pro automatizované řízení, technika pro uživatelsky přívětivé informační a zábavní systémy a komunikaci přesahující rámec vozidla, servisní koncepty, jakož i technika a služby pro obchod s motorovými vozidly. Bosch přinesl důležité inovace v automobilové technice, například elektronické řízení motoru, stabilizační systém ESP nebo systém přímého vstřikování nafty common rail.

  Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 390 000 lidí (k 31. 12. 2016). Tržby firmy za rok 2016 dosáhly hodnoty 73,1 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 59 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 120 lokalitách po celém světě.

  Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, press.bosch.cz, twitter.com/BoschPresse.

  PI 9743 - červenec 2017

  Tisková informace v němčině (DE) Tisková informace v angličtině (EN)

  *)  Obrázky ve formátu JPEG otevřené v prohlížeči mohou být uloženy na pevný disk stisknutím pravého tlačítka myši na ploše obrázku a výběrem "Uložit obrázek jako...", popř. "Save Image as".


 • Skok na vrchol stránkynahoru